ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8848673
*
nr 884 8673
Spegel
50-tal, Teak, höjd: 70
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2014
kl 20:16:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 21:59:08
1
100 kr
29/3 15:08:22
2
150 kr
30/3 00:18:12
3
200 kr
31/3 19:31:57
4
300 kr
31/3 20:00:58
3
300 kr
31/3 20:01:30
3
350 kr
31/3 20:04:16
4
Vinnande bud
31/3 20:08:50
3
450 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 884 8673
Spegel
50-tal, Teak, höjd: 70
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/3 21:59:08 | 1 | 100 kr |
29/3 15:08:22 | 2 | 150 kr |
30/3 00:18:12 | 3 | 200 kr |
31/3 19:31:57 | 4 | 300 kr |
31/3 20:00:58 | 3 | 300 kr |
31/3 20:01:30 | 3 | 350 kr |
31/3 20:04:16 | 4 | Vinnande bud |
31/3 20:08:50 | 3 | 450 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27